Auteur |
Onderwerp : Voorstel ronde |
jeffke kweker
Website Member
Posts :227
|
2023-10-22 - 02:33:28 |
|
Hallo ik ben Jeffrey 34 jaar heb al ruim 23 jaar vogels heb 12 soorten kromsnavels + Chinezen dwerg Kwartels verschillende keren de volière verbouwd momenteel 9 vluchten
Ben lid van de vogel bond PS sinds 2007
|
J. Elsen
Website Member
Posts :359
|
2023-11-01
-
16:29:49 |
|
Dit bericht is 2 keer gewijzigd
Beste jeffke kweker.
Er nog aan toevoegen.
U bent Nederlander en woonachtig in Nederland.
Tijdens die 23 jaar dat U vogels hebt is binnen Avicultuur, vogels in gevangenschap houden, kweken, er al heel wat veranderd.
Te beginnend met toename allerhande kleurslagen, mutaties, mutanten. En die er voor zorgen toename hybrides, kruising vogelsoorten, ondersoorten binnen Avicultuur. En met gevolg, geen of bijna geen "zuivere" soorten, ondersoorten binnen Avicultuur. En waarin het beleid vogelorganisaties, vogelbonden mede verantwoordelijk zijn. Dit vanwege allerhande vraagprogramma's, standaardeisen vogeltentoonstellingen.
En die jammer genoeg binnen Avicultuur een enorme financiele invloed hebben.
Een ander vaststelling, en misschien de belangrijkste, zijn allerhande regeltjes, wetten waartoe vogelhobbyisten zich moeten schikken (dierenwelzijn).
Aangezien U Nederlander bent, en op Nederlands grondgebied woonachtig bent, hoeft U zich te schikken naar allerhande Europese en Nederlandse regeltjes, wetten.
Bovendien zijn in Nederland kruisingen, hybriden, kleurslagen, mutaties, mutanten van beschermde soortgenoten wildkleur, natuurkleur, ook beschermd.
Een andere vaststelling binnen Avicultuur. Vogelhobby in het algemeen evolueerd niet mee. En zeker niet wat betreft allerhande regeltjes, wetten (dierenwelzijn). En die jammer genoeg daardoor steeds strenger worden.
Mede verantwoordelijk daarvoor zijn beleidspersonen vogelorganisaties, vogelbonden.
Het zogenaamde "kanarie beleid"
Bij dat beleid heerst er een zekere taboe met alles wat te maken hebben met allerhande regeltjes, wetten die te maken hebben met vogelringen, samengevat dierenwelzijn.
Dit is ook de reden waarom ik hier op Vogelarena, en of andere Nederlandse vogelforums niet zo populair ben.
Sommigen hebben mij liever kwijt dan rijk".
Persoonlijk heb ik daartegen geen bezwaar.
Ware niet dat alle Europese basisverordeningen binnen alle EU Lidstaten van toepassing zijn.
Dus al of niet illegale praktijken vogelhobby hebben ook gevolgen met steeds toenemende strengere regeltjes, wetten Belgie en of andere EU lidstaten. En waar Nederland bij hoort.
Dus komt er op aan, en dit vanwege algemene belangen Avicultuur, om geen illegale praktijken toe te passen. Geen "onjuiste" informaties te verschaffen. Onder andere als het gaat om beschermde uitheemse vogelsoorten. De zogenaamde Cites vogels.
Want tegenwoordig wordt er op allerhande manieren steeds meer en meer gecontroleerd vanop afstand.
Dit wordt onder andere mogelijk gemaakt door "verplichte" registratie dieren, vogels.
Net zoal bij de mens tijdens Corona, wil men weten waar soorten dieren, vogels zich bevinden op elk moment van de dag. Op elk moment wanneer dit nodig mocht blijken.
Verder het allerbeste. En "jeugdige", jonge vogelhobbyisten, zoals U, heeft Avicultuur, dieren, vogels in gevangenschap, houden, kweken, meer dan nodig.
En dat je nog lang mag genieten van je vogelhobby.
Maar nogmaals.
Wees voorzichtig met het verspreiden allerhande informaties.
Ook op dit vogelforum en of ander Sociale Media Facebook.
Want ook daar gebeuren allerhande controles steeds meer en meer vanop afstand.
|
jeffke kweker
Website Member
Posts :227
|
2023-11-01
-
23:32:35 |
|
|
jeffke kweker
Website Member
Posts :227
|
2023-11-01
-
23:32:42 |
|
|
marc1
Website Member
Posts :410
|
2023-11-02
-
06:31:15 |
|
Meneer Elsen,
Waarschijnlijk heeft u dit zelf niet door, en vind u het geweldig wat u doet, maar u bent wel de gene die dit hele forum om zeep heeft geholpen.
Dit was een leuk forum waar veel gepost werd, leuke contacten zijn ontstaan, maar het merendeel is afgehaakt door uw belerende wijsheden🙈
|
P.Rooth
Website Member
Posts :2791
|
2023-11-02
-
13:43:40 |
|
Marc1 hoera er zijn nog steeds liefhebbers die dit forum leuk vinden maar Elsen is er toe in staat gebleken dat velen afhaken .
Probeer dit leuke en interessante in leven te houden en uitsluiting van Elsen zou een verademing zijn met zijn meterslange teksten
|
P.Rooth
Website Member
Posts :2791
|
2023-11-02
-
13:47:27 |
|
Jeffke kweker leuk te weten dat ook jongeren zich met onze gezamenlijke hobby bezig houden .
Ikzelf hou een dikke 50 jaar parkieten en papegaaien in 23 voliere's en 10 broedkooien .
Meest pruimekoppen in mutaties .
Wat heeft u zoal in de volieres ?
12 soorten in 9 volieres zullen verdraagzame soorten zijn . Ben benieuwd
|
marc1
Website Member
Posts :410
|
2023-11-02
-
15:47:17 |
|
🤭
Zo heb ik Paul hier op vogelarena leren kennen, en samen nog een tijd de passie voor de pruimkoppen gedeeld💪
Ik ben ooit begonnen met agaporniden
Toen jaaaaaaaren forpus in allerlei mutaties.
Splendids in roodbuik en pruimkoppen in ino.
Nu flink geminderd en weer terug bij af..roseicollis in langbevederd ( ST) in groen en ino
|
marc1
Website Member
Posts :410
|
2023-11-02
-
15:50:42 |
|
De andere kant is dat door de komst van Facebook, instagram en tiktok natuurlijk contacten makkelijker gelegd worden dan voorheen.
Vogelarena is niet echt met zijn tijd mee gegaan, maar voor mij meer een stukje nostalgie😉
|
jeffke kweker
Website Member
Posts :227
|
2023-11-15
-
00:32:38 |
|
|
marc1
Website Member
Posts :410
|
2023-11-16
-
06:21:24 |
|
Ih verleden zou de moderator zulke onzinnige reacties als die van v Elsen maar ook van Jeffrey verwijderen.
Jammer dit🫣
|